انجام پایان نامه عمران|پایان نامه مهندسی عمران

انجام پایان نامه

انجام پروژه

انجام پروپوزال | انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری

 انجام پایان نامه مهندسی عمران

مهندسی عمران     

 (به انگلیسی: Civil engineering)‏ رشته‌ای است که هدف آن تربیت نیروهای متخصصی است که بتوانند در پروژه‌های مختلف عمرانی در زمینه‌های ساختمان‌سازی، راه‌سازی، پل‌سازی، برج‌سازی، سازه‌ها و بناهای آبی، جمع‌آوری و دفع فاضلاب و غیره مسئولیت طراحی، محاسبه، اجرا و نظارت بر اجرا را بر عهده گیرند. مهندسی عمران از جمله رشته‌هایی است که بیانگر کاربرد علم در ایجاد سازندگی و عمران است. یعنی هرچیزی که به آبادی یک کشور باز می‌گردد، مانند: سد، فرودگاه، جاده، برج، تونل، دکل‌های مخابراتی، ساختمان‌های مقاوم در برابر زمین‌لرزه، سیل و آتش و نیروگاههای برق و مصالح سبک، ارزان و با کیفیت مناسب برای ساخت و ساز، در حیطه کار مهندس عمران قرار می‌گیرد. برای آغاز تمامی پروژه‌های عمرانی به یک مهندس کارآمد عمران نیاز داریم تا علاوه بر رعایت جنبه‌های فنی و اجرایی، اقتصادی نیز عمل کند. چون اقتصادی بودن یک اصل در مهندسی عمران است.

مهندسی عمران چیست؟
مهندسی عمران طراحی و ساخت  کار های عمومی مانند سدها، پل ها و دیگر پروژه های زیربنایی بزرگ است. این رشته یکی از قدیمی ترین شاخه های مهندسی است که قدمت آن به زمانی که مردم برای اولین بار آغاز به اسکان دائمی و شروع  به شکل دادن به محیط با توجه به نیازهای خود  شدند ،برمی گردد.
مهندسان اولیه دیوارها ، جاده ها، پل ها، سدها  ؛  حفر حلقه چاه، کانال های آبیاری و سنگر را می ساختند. وقتی که گروه های بزرگتر مردم شروع به زندگی کردن  در کنار یکدیگر در شهرها و شهرستانها کردند، این جمعیت به  منابع مکفی آب تمیز، وسیله ای برای دفع ضایعات، شبکه ای از خیابان ها و جاده های تجارت ، و یک راه برای دفاع از خود در برابر همسایگان متخاصم نیاز داشت.
پروژه های مهندسی عمران باستان شامل جاده امپراتوری روم، دیوار بزرگ چین، خانه های صخره در مسا ورده و خرابه تولیدی صنعتی مایان فولاد در کوپن Copan، Palenque و تیکال هستند. بسیاری از تمدن های اولیه ،آثار تاریخی را برای اهدا به  حاکمان و یا خدایان خود می ساختند.  این آثارممکن است تپه ساده و یا دستاوردهای واقعا قابل توجه، مانند اهرام جیزه و استون هنج، که توسط جوامع صنعتی مرموز باقی مانده است می بودند. نام  های از مهندسانی که این شگفتی  ها را طراحی کرده اند در دوران باستان از بین رفت.
امروزه، مردم به احتمال زیاد به یاد دارند نام پروژه های مهندسی عمران بزرگ را بیشتر  از نام مهندسینی که آنها را طراحی و  ساخته اند به یاد دارند. این خدمات عبارتند از پل بروکلین (طراحی شده توسط جان روبلینگ اوت و پسر واشنگتن روبلینگ)، سد هوور (جان ال وحشی)، کانال پاناما (جان فرانک استیونز) و پل گلدن گیت (جوزف اشتراوس و چارلز الیس). یک استثنای قابل توجه برج ایفل است، که از گوستاو ایفل، مهندس عمران فرانسوی که شرکت او آن را ساخته است .
یک مهندس عمران چه کاری انجام می دهد؟
مهندسین عمران "طراحی، ساخت، نظارت، اجرا و حفظ پروژه های ساختمانی بزرگ و سیستم ها، از جمله جاده ها، ساختمان ها، فرودگاه ها، تونل ها، سدها، پل ها، و سیستم های تامین آب و فاضلاب درمان بر عهده دارند،" با توجه به U.S. Bureau of Labor Statistics (BLS).
این مهندسین نیز ممکن است فعالیت های آماده سازی سایت، مانند حفاری، حرکت زمین و درجه بندی برای پروژه های ساختمانی بزرگ را اداره کنند. علاوه بر این، مهندسین عمران ممکن است هدایت یا تدوین مشخصات برای تست های مخرب و یا غیر مخرب عملکرد، قابلیت اطمینان و دوام طولانی مدت مواد و سازه ها را بر عهده داشته باشند.
برخی از پروژه های مهندسی عمران اخیر و کنونی قابل توجه به عبارت زیر است:
• گروهی از محققان از دانشگاه جانز هاپکینز آزمایش های خوبی در رابطه با  اینکه چگونه ساختمان ها ی ساخته شده از فولاد سرد می توانندزلزله را تحمل کنند،انجام داده اند.
• مهندسین در دانشگاه مریلند در حال کار بر پل های هوشمندی هستند که بتوانند هشدار زمانی  را که آنها در معرض خطر سقوط هستند ، ارسال کنند.
• در لس آنجلس، مهندسین عمران که از مهارت در نظارت ساختاری هستند  به مرمتگران هنر برای حفظ بنای تاریخی  برج وات کمک می کنند.
مهندس عمران په چیز هایی باید بداند؟
مهندسین عمران امروزی نیاز در درک عمیق از فیزیک، ریاضیات، زمین شناسی و آب شناسی دارند. آنها همچنین باید از خواص طیف گسترده ای از مواد ساخت و ساز، مانند بتن و سازه های فولادی، و انواع و قابلیت های ساخت و ساز ماشین آلات آگاه باشند. با این دانش، مهندسان می توانند ساختارهای که با الزامات مورد نیاز برای هزینه، امنیت، قابلیت اطمینان، دوام و بهره وری انرژی همخوانی دارند، طراحی کنند. مهندسین عمران نیاز به دانش از مهندسی سازه و مکانیک نیز دارند.
این مهندسان می تواند تقریبا در هر مرحله از پروژه ساخت و ساز که می تواند شامل انتخاب سایت، تدوین مشخصات برای فرآیندها و مواد، بررسی پیشنهادات پیمانکاران فرعی، حصول اطمینان از انطباق با کدهای ساختمان و نظارت بر تمام مراحل ساخت و ساز از درجه بندی و زمین در حال ساخت و الی آخر درگیر شوند..
 تعداد مهندسین عمرانی که به کمک کامپیوتر طراحی (CAD) می کنند رو به فزونی است؛ بنابراین، مهارت با کامپیوتر ضروری است. علاوه بر سرعت بخشیدن به روند تهیه پیش نویس برای پروژه های مهندسی عمران، سیستم های CAD تغییر طرح و تولید نقشه های کار برای خدمه ساخت و ساز را تسهیل می کنند . یک لیست جامع از مهارت ها و توانایی های لازم برای مهندسین عمران را می توان در MyMajors.com یافت. انجام پایان نامه مهندسی عمران آخرین مرحله در اخذ مدرک کارشناسی ارشد و دکتری در مهندسی عمران است.
حقوق و دستمزد شغل مهندسی عمران 
سازمان BLS   می گوید، "مهندس عمران به طور کلی در داخل دفاتر کار می کنند. با این حال، بسیاری از آنها وقت خود را در سایت های ساخت و ساز طوری که آنها بتوانند عملیات نظارت و یا حل مشکلات در محل را انجام دهند ،می گذرانند." مهندسین عمران برای پیمانکاران ساختمانی بزرگ و یا به عنوان مشاور دربخش خصوصی مشغول به کار هستند. نهادهای دولتی شامل بخش های حمل و نقل دولت و ارتش نیز مهندسین عمران را استخدام می کنند.
اکثر مشاغل مهندسی عمران نیاز به حداقل مدرک لیسانس در رشته مهندسی دارند. بسیاری از کارفرمایان، به ویژه کسانی که به ارائه خدمات مشاوره مهندسی، همچنین گواهینامه دولت به عنوان یک مهندس حرفه ای نیاز دارند. علاوه بر این، بسیاری از کارفرمایان نیاز به گواهینامه از انجمن مهندسان عمران آمریکا (ASCE) دارند. مدرک کارشناسی ارشد که اغلب برای ترفیع به سمت مدیریت ، و ادامه تحصیل آموزش مداوم ،همگام بودن با پیشرفت تکنولوژی، تجهیزات، سخت افزار کامپیوتر و نرم افزار، کد های ساختمانی، و سایر مقررات دولتی مورد نیاز است.
با توجه به Salary.com، در ژوئیه سال 2014، محدوده حقوق و دستمزد برای یک مهندس عمران تازه فارغ التحصیل با مدرک کارشناسی 55570 $ به 73908 $ می باشد. محدوده یک مهندس در سطح میانی با مدرک کارشناسی ارشد و پنج تا 10 سال تجربه 74،007 $ به 108،640 $، و محدوده برای یک مهندس ارشد با مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری و بیش از 15 سال تجربه است 97،434 $ به 138،296 $ می باشد. بسیاری از مهندسین مجرب با مدارک تحصیلی به  سمت مدیریت ارتقاء و یا  برای درامد بیستر شروع  به تاسیس کسب و کار خود می زنند.
آینده مهندسی عمران
استخدام مهندسین عمران با توجه به BLS به رشد 20 درصد تا سال  2022  پیش بینی شده است ، سریع تر از میانگین برای همه مشاغل،. اداره آمار کار گفت: "همانطور که زیر ساختها در حال کهنه شدن هستند، مهندسین عمران برای مدیریت پروژه های بازسازی پل ها، تعمیر جاده و ارتقاء خاکریزها و سد ها مورد نیاز خواهند بود ". باید فرصت های زیادی برای متقاضیان واجد شرایط، به ویژه کسانی که از آخرین تحولات در تکنولوژی و مقررات آگاه هستند وجود داشته باشد. داشتن نمرات خوب از یک موسسه امتیاز بالایی برای کارجو یان  در بازار رقابتی امروز است.

برای اینکه مهندس عمران خوبی باشید مهارت در انجام پایان نامه مهندسی عمران در این راه کمک شایانی به شما می کند. در انجام پایان نامه عمران می توانید از مشاوره ما نیز در تمامی مراحل بهره ببرید.

وظایف یک مهندس عمران

محاسبه و اجرای سازه‌های مختلف مانند ساختمانها (اعم از مسکونی، اداری و صنعتی با سیستم‌های سازه‌ای مختلف مانند آجری، بتنی و فولادی، و نیز طرح و اجرای سدها، پلها، حفر تونلها، راهها و سازه‌های آبی و زیر زمینی به طوری که در شرایط معمولی پایدار و در مواقع بحرانی (مانند زلزله) آسیب پذیری آن به حدی باشد که در ارائه خدمات از پیش تعیین شده دچار نقصان نگردد. به عبارت ساده تر مهندس عمران در هنگام طراحی هر سازه سعی در ایجاد تعادل میان سه عامل ایمنی، زیبایی و مقرون بصرفه بودن را دارد.

گرایش‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی در ایران


در تمامی گرایش های مهندسی عمران مشاوران مارلیک تیم کارشناسان نخبه را گرد آورده تا با مشاوره تخصصی بهترین نتایج را در انجام پایان نامه عمران برای شما به ارمغان آورند. در این راه از مشاوره ما بهره ببرید و نتایج مناسبی را به دست اورید.

در ایران این رشته در سطح کارشناسی (لیسانس) دارای سه گرایش عمران-عمران، عمران-نقشه‌برداری و عمران-آب می‌باشد.

عمران – عمران

این رشته که در مقطع کارشناسی ارائه می‌شود، قبلاً به مهندسی راه و ساختمان موسوم بوده و به منظور تربیت کارشناسانی با مهارت طراحی، محاسبه و اجرای پروژه‌های ساختمانی، صنعتی، راه‌سازی و تأسیسات آبی و نظارت بر حسن اجرای طرحهای عمرانی در زمینه‌های فوق به وجود آمده‌است. همچنین همکاری با مهندسان مشاور در زمینه‌های یاد شده از وظائف آنان می‌باشد. مانند سایر رشته‌های مهندسی، این رشته دارای ۲۳ واحد عمومی است. همچنین دانشجویان این رشته باید تعداد ۲۵ واحد را به عنوان واحدهای پایه بگذرانند. علاوه بر این واحدها،۹۵ واحد اختصاصی که دروسی از جمله کارآموزی و پروژه‌های: سازه‌های فولادی، سازه‌های بتنی و راه‌سازی نیز جزو دروس این دانشجویان می‌باشد. با توجه به سیاستهای عمرانی و سرمایه‌گذاریهای دولت برای احداث مسکن، راه، انواع: پل، سد، نیروگاه (عمدتاً هسته‌ای، حرارتی و آبی) رفع نیازهای عمرانی در زمینه ایجاد تأسیسات آبی جهت تامین آب آشامیدنی شهرها و روستاها و همچنین بازسازی مناطق جنگ‌زده، اهمیت این رشته مشخص می‌شود. فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در وزارتخانه‌ها (نظیر وزارتخانه‌های راه و ترابری، مسکن و شهرسازی و نیرو) و شرکتهای دولتی و خصوصی و مهندسان مشاور، به امور طراحی، محاسبه و اجرا بپردازند. در شرایط حاضر، فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در دوره‌های مختلف کارشناسی ارشد در داخل کشور ادامه تحصیل دهند (گرایش‌های این مقطع در ذیل مقاله آمده‌است).
دارا بودن دانش قوی ریاضی و فیزیک و توانایی جسمانی از ضروریات این رشته‌است. حدود ۱۰ درصد از دروس این دوره عملی است و از دروس تخصصی آن می‌توان موارد ذیل را نام برد:

 • استاتیک
 • مقاومت مصالح
 • طراحی سازه‌های فولادی و بتنی
 • مهندسی پی
 • مکانیک خاک
 • مکانیک سیالات
 • هیدرولیک
 • هیدرولوژی
 • تحلیل سازه‌ها
 • راه‌سازی
 • مهندسی آب و فاضلاب
 • زلزله
 • بارگذاری سازه‌ها

عمران – سازه

گرایش سازه از رشتهٔ مهندسی عمران به بررسی و محاسبهٔ سازه‌ها مربوط می‌شود و برای پرورش مهندسان طراح، محاسبه گر در اجرای پروژه‌های سازه‌ای در هر بخش از کارهای عمرانی است. در سالهای اخیر، گرایش سازه یکی از گرایشهای پرطرفدار در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی عمران بوده‌است.

عمران – نقشه برداری

به دلیل درگیری بسیار زیاد این رشته با هندسه و ریاضیات به نوبه‎ای شاید بتوان این گرایش مهندسی عمران را “مهندسی هندسه” نامید. طراحی و اجرای برنامه‌های عمرانی و مطالعات مربوط به زمین مستلزم وجود اطلاع دقیق مهندسی (مسطحاتی، ارتفاعی) به صورت نقشه‌های گوناگون (ترسیمی، رقمی، تصویری) از منطقه مورد نظر است. مجموعه مهندسی نقشه‌برداری پاسخگوی این نیازها به گونه‌ای هماهنگ با دیگر رشته‌های عمران است و هدفش تربیت افرادی است که آگاهی علمی کافی و مهارت فنی لازم را در زمینه نقشه‌برداری و تعیین موقعیت داشته باشند. داوطلبان ورود به این رشته باید در ریاضیات و فیزیک قوی بوده (جالب است که بدانید این رشته بیشترین ریاضی را در تمام رشته‌های مهندسی دارا می‌باشد با داشتن ۲۶واحد ریاضی در دانشگاه) علاقه‌مندی و آمادگی جسمی (برای کارهای صحرایی و غیره) لازم را دارا باشند. بعضی دروس تخصصی این رشته عبارت‌اند از:

 • تئوری خطاها (شاخه از آمار و احتمالات که به بررسی مشاهدات و تحلیل خطاهای موجود در آنها می‎پردازد)
 • سرشکنی (شاخه‎ای از جبرخطی که به سرشکن کردن خطاهای اتفاقی مشاهدات و حل دستگاههای معادلات خطی با استفاده از روشهایی چون روشهای کمترین مربعات می‎پردازد)
 • ژئودزی(دانش ایجاد فضای‌های هندسی با استفاده از شکل زمین)
 • فتوگرامتری زمینی و هوایی (نقشه‎برداری با استفاده از عکسهای هوایی)
 • سامانه اطلاعات مکانی (GIS)
 • سنجش از دور (RS)
 • نقشه‌برداری
 • هیدروگرافی(نقشه‌برداری در آبها)
 • کارتوگرافی
 • پروژه
 • کارآموزی.
 • راه سازی


نام دروس ریاضی که در دانشگاه گذرانده می‌شود

 • ریاضی پایه ۱ (۳ واحد)
 • ریاضی پایه ۲ (۳)
 • معادلات دیفرانسیل (۳)
 • محاسبات عددی (۲)
 • آمار و احتمالات مهندسی (۳)
 • تئوری خطاها (۲)
 • ریاضی مهندسی (۳)
 • هندسه دیفرانسیل (۲)
 • جبرخطی (۲)
 • سرشکنی (۳)
 • راهسازی و نقشه برداری مسیر (۵)
 • محاسبات عددی (۲)

بعضی توانایی‌های دانش‌آموختگان این رشته عبارت‌اند از: توانایی در انواع روشهای تعیین موقعیت و ناوبری همچون: روشهای تعیین موقعیت دقیق ماهواره‎ای GPS و روشهای تعیین موقعیت نجومی، تهیه انواع نقشه‎های مکانی، راه اندازی و اجرای GIS، کارتوگرافی، مدیریت گروه‌های اجرایی در عملیات نقشه‌برداری، طرح و برنامه‌های سیستم نقشه، محاسبات و برنامه‌ریزی در زمینه‌های مختلف فنی نقشه‌برداری. این رشته مهندسی در مقاطع کارشناسی‎ارشد و دکتری به ۵ گرایش اصلی ذیل تقسیم می‎گردد:

 • ژئودزی(Geodesy)
 • GIS
 • سنجش از دور
 • فتوگرامتری
 • هیدروگرافی

امکان ادامه تحصیل در گرایشهای فوق در داخل و خارج از کشور موجود است. از جمله جذابیتهای این رشته امکان تعامل و همکاری این رشته در زمینه‎های علمی و پژوهشی و اجرایی با تمامی رشته‎های مهندسی دیگر است و این به دلیل پایه کاملا هندسی و ریاضی این رشته مهندسی است که می‌تواند تمامی نیازهای هندسی سایر رشته‎ها را فراهم آورد.
سازمان نقشه‌برداری وزارت برنامه و بودجه، وزارت راه و ترابری، وزارت نفت، سازمان آب، سازمان بنادر و کشتیرانی، اداره جغرافیایـی ارتش و سپاه و بخش خصوصـی و غیره از جمله محلهای جذب فارغ‌التحصیلان این رشته‌است. زیربنای کلیه کارهای عمرانی مهندسی نقشه برداری است و با توجه به لزوم انجام دادن کارهای عمرانی، فارغ‌التحصیلان آن سریعا جذب بازار کار می‌شوند. همچنین داوطلبان باید به کار در بیابان و کوهستان و شرایط بیشتر فعالیتهای نقشه‌برداری توجه داشته باشند.

عمران – آب

این دوره (کارشناسی) به منظور تربیت متخصصانی تدوین شده‌است که بتوانند در زمینه‌های شناخت منابع آب و کنترل و بهسازی کیفیت منابع آب اطلاعات لازم را به دست آورند تا بتوانند در مراحل مختلف طراحی، نظارت و مدیریت پروژه‌های آب کار کنند. با توجه به اینکه توسعه کشور در زمینه‌های کشاورزی، صنعتی، عمران و غیره بستگی به میزان آب قابل استفاده دارد می‌توان صنعت آب را در ایران در زمره صنایع مادر به حساب آورد. داوطلبان ورود به این دوره‌ها باید در دروس ریاضی، فیزیک و شیمی دبیرستان قوی بوده، علاقه‌مندی و استعداد لازم (خصوصا در زمینه طراحی) را داشته باشند. دروس این دوره‌ها به صورت عمومی، پایه، اصلی، تخصصی، انتخابی و کارآموزی (کارآموزی صحرایی پروژه تخصصی و کارآموزی تخصصی) است. بعضی دروس اصلی و تخصصی این گرایش‌ها عبارت‌اند از:

 • مکانیک خاک
 • هواشناسی
 • هیدرولیک
 • هیدرولوژی
 • آبهای زیرزمینی
 • سدهای کوتاه
 • مهندسی پی

عمران – خاک و پی

مهندسی ژئوتکنیک یا مهندسی خاک و پی یک شاخه از مهندسی عمران است که در آن بر روی رفتار خاک تحت بارهای وارده از سازه‌های گوناگون مطالعه می‌شود. در مهندسی ژئوتکنیک از دو علم پایه‌ای مکانیک خاک و مکانیک سنگ برای مطالعهٔ رفتار خاک و سنگ بستر استفاده می‌شود. از جمله موارد مورد علاقه مهندسین خاک و پی می‌توان به ظرفیت باربری خاک تحت پی، پایداری شیب‌ها و گودبرداری‌ها، سازه‌های خاکی ساخت بشر مانند سد خاکی، افزایش قابلیت بارگذاری بر روی خاک از طریق تکنولوژی‌های مختلفی از جمله شمعکوبی، میخکوبی در خاک و استفاده از مصالح ژئوسنتتیک اشاره کرد.
در ایران در دانشگاه‌های مختلف سراسری و آزاد گرایش خاک و پی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تدریس می‌شود. از جمله دروس مختلف در سطح کارشناسی ارشد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مهندسی پی پیشرفته
 • مکانیک خاک پیشرفته
 • دینامیک خاک
 • مکانیک سنگ
 • مهندسی تونل
 • مهندسی سدهای خاکی
 • آب‌های زیرزمینی
 • زمین‌شناسی مهندسی
 • ژئوتکنیک دریایی
 • مکانیک محیط‌های پیوسته
 • روش المان محدود
 • روش‌های عددی در مکانیک خاک

عمران – زلزله

در رشته سازه هدف بیشتر تحلیل رفتارهای درونی و تحلیل اعضا و مدل نمودن سازه برای بارهای استاتیکی می‌باشد در حالیکه در رشته عمران-زلزله هدف آنالیز و بررسی نیروهای خارجی و دینامیکی وجانبی، بررسی نحوه عملکرد، راهکارهای مقابله و بررسی رفتار لرزه‌ای سازه می‌باشد.
این رشته نسبت به گرایشهای دیگر عمران در کشور ما نوپا بوده و در سالهای اخیر و خصوصاً بعد از زلزله‌های مهمی چون رودبار و بم آئین نامه‌هایی برای تخصیص ضرایب محاسباتی برای آن در نظر گرفته شده‌است که آخرین آئین نامه مورد استفاده در این بخش آئین نامه ۲۸۰۰ ویرایش سوم می‌باشد. با توجه به کاربرد زیاد نانوتکنولوژی احتمال استفاده ازمصالح نوین که پاسخ مناسبی به زلزله بدهد وحتی ازانرژی زلزله برای رفع نیازهای انرژی ساختمان استفاده کند بعید نیست. احتمالا نانو کامپوزیتهای سازه‌ای جایگزین مصالح سنتی خواهد شد که صرفه جوئی قابل ملاحظه در مصرف مصالح وانرژی در راستای بهینه سازی ساختمان درپی خواهد داشت.

عمران – محیط زیست

این گرایش به مطالعه و طراحی تاسیسات مرتبط با محیط زیست می‌پردازد. این گرایش به مباحثی چون تصفیه آب و فاضلاب، کنترل آلودگی منابع آب، مدیریت و مهندسی پسماندها و آلودگی هوا می‌پردازد. این رشته در بسیاری از دروس با رشته مهندسی بهداشت محیط دارای همپوشانی است.

عمران – ساختمان

این رشته فقط در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های ایران دایر است. این گرایش میان رشته‌ای است و اکثراً دروس مهندسی معماری و مهندسی عمران باید گذرانده شود. از جمله دروس مختلف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طراحی معماری
 • طراحی فنی ساختمان
 • عناصر و جزئیات ساختمانی
 • مکانیک خاک
 • مهندسی پی
 • طراحی سازه‌های بتنی
 • طراحی سازه‌های فولادی
 • تحلیل سازه‌ها
 • مقاومت مصالح
 • معادلات دیفرانسیل
 • محاسبات عددی

گرایش‌های تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در ایران

رشته مهندسی عمران در ایران تا مقطع دکتری تدریس می‌شود. فارغ‌التحصیل مقطع کارشناسی مهندسی عمران می‌تواند در مقطع کارشناسی ارشد در گرایشهای مختلف زیر به تحصیل ادامه دهد:

 • مهندسی سازه
 • سازه‌های هیدرولیکی
 • مهندسی زلزله
 • راه و ترابری
 • مکانیک خاک و پی
 • مهندسی آب؛ در دو گرایش هیدرولیک و منابع آب
 • سازه‌های دریایی
 • مهندسی مدیریت ساخت
 • مهندسی برنامه‌ریزی حمل و نقل
 • مهندسی محیط زیست
 • مهندسی آب و فاضلاب

مهندسی عمران نقشه برداری؛ در گرایش‌های

 • سنجش از دور
 • ژئودزی
 • سامانه اطلاعات مکانی
 • فتو گرامتری
 • هیدروگرافی
 • مهندسی سواحل

نرم‌افزارهای رشته مهندسی عمران

مشاوران مارلیک آمادگی دارد تا با انجام شبیه سازی و پیاده سازی های مختلف و انجام پروژه ها در نرم افزار های مختلف رشته عمران شما را در امر اخذ مدرک کارشناسی ارشد و دکتری یاری کند.

انجام پایان نامه عمران همراه با اجرای نرم افزار های مختلف تنها در مشاوران مارلیک. وقتی با ما کار می کنید نگران روند کار نباشید.

نرم افزارهای طراحی سازه ها

 • ETABS
 • SAFE
 • SAP2000
 • PERFORM
 • TEKLA
 • CSI COL

نرم افزارهای طراحی معماری

 • AutoCAD
 • AutoCAD Architecture
 • REVIT Architecture
 • ArchiCAD

نرم افزارهای اجزا محدود

 • ABAQUS
 • ANSYS
 • SOLID WORKS
 • CATIA
 • OPENSEES

نرم افزارهای برنامه نویسی

 • MATLAB
 • VISUAL FORTAN
 • VISUAL STUDIO
 • ++C

نرم افزارهای مهندسی زلزله

 • SEISMO STRUCT
 • SEISMO SIGNAL
 • SEISMO SPECT
 • SEISMO MATCH
 • SEISMO ARTIF

نرم افزارهای مهندسی پل

 • CSI Bridge
 • ADAPT Builder
 • LARSA 4D
 • SAM LEAP
 • LUSAS

نرم افزارهای نقشه برداری

 • AutoCAD MAP 3D
 • SDR MAP
 • SURFER
 • GEOMATICA
 • NOVA

نرم افزارهای ترسیم جزئیات

 • AutoCAD Structural
 • REVIT Structure
 • MICRO STATION

نرم افزارهای تاسیساتی

 • AutoCAD MEP
 • AutoCAD Electrical
 • AutoCAD Mechanical

سایر نرم افزارها

 • AutoCAD Civil 3D
 • PROKON
 • RISA
 • ROBOT ROBIN
 • PLAXIS
 • Quantity Take Off

انجام پایان نامه عمران خود را به ما بسپارید.

برای ثبت درخواست انجام پایان نامه |انجام پروپوزال | انجام پروژه  اینجا کلیک کنید.