انجام پایان نامه برق|پایان نامه مهندسی برق

انجام پایان نامه

انجام پروژه

انجام پروپوزال | انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری

مهندسی برق چیست؟
مهندسی برق یکی از شاخه های جدیدتر مهندسی است که به اواخر قرن 19 برمی گردد. این شاخه ای از مهندسی که با فن آوری الکترسیته سرو کار دارد. مهندسین برق در طیف گسترده ای از قطعات، دستگاه ها و سیستم کار می کنند، از میکرو چیپ های خیلی کوچک تا ژنراتور های نیروگاه های عظیم.

آزمایشهای اولیه با الکترسیته شامل  باتری های اولیه و شارژ های استاتیک می باشد. با این حال، طراحی واقعی، ساخت و ساز انواع دستگاه ها و سیستم های  مفید با اجرای قانون القای مایکل فارادی شروع شد، که در اصل بیان می کند ولتاژ در یک مدار متناسب با میزان تغییر در میدان مغناطیسی در سراسر مدار است. این قانون به اصول اساسی ژنراتور الکتریکی، موتور الکتریکی و ترانسفورماتور اعمال می شود. ظهور عصر مدرن که بوسیله معرفی برق به خانه ها ، کسب و کار ها و صنعت شناخته می شود، توسط مهندسین برق ممکن شد.

برخی از برجسته ترین پیشگامان  در مهندسی برق شامل توماس ادیسون (لامپ برق)، جرج وستینگهاوس (جریان متناوب)، نیکولا تسلا (موتور القایی)، گوگلیلمو مارکونی (رادیو) و فیلو T. فرانس وورس (تلویزیون). این نوآوران ایده ها و مفاهیم در مورد برق را به دستگاه ها و سیستم های  کاربردی تبدیل کرده اند که باعث ایجاد عصر مدرن شده است.


از همان آغاز، رشته مهندسی برق رشد کرده  و به تعدادی از دسته بندی های  تخصصی، از جمله تولید برق و سیستم های انتقال، موتور، باتری ها و سیستم های کنترل شاخه بندی شده است. مهندسی برق  همچنین شامل الکترونیک می شود، که خود آن به تعداد بسیار بیشتری از زیر شاخه ها، مانند فرکانس رادیویی (RF) سیستم، مخابرات، سنجش از دور، پردازش سیگنال، مدارهای دیجیتال، ابزار دقیق، صوتی، تصویری و نوری تشکیل شده است.


رشته الکترونیک با اختراع دریچه دیود لامپ خلاء گرمایونی در سال 1904 توسط جان آمبروز فلمینگ متولد شد. لوله خلاء اساسا به عنوان یک تقویت کننده جریان با خروجی مضربی از جریان ورودی آن عمل می کند. این پایه و اساس تمام الکترونیک، از جمله رادیو، تلویزیون و رادار ، تا اواسط قرن 20 بود. تا حد زیادی توسط ترانزیستور، که در سال 1947 در آزمایشگاه بل AT & T با ویلیام شاکلی، جان باردین و والتر براتین اختراع شد، که آنها جایزه 1956 نوبل فیزیک را جایگزین شد.

یک مهندس برق  چه کاری انجام می دهد؟

" مهندسین برق، طراحی، توسعه، تست و نظارت بر تولید تجهیزات الکتریکی، مانند موتورهای الکتریکی و سیستم های راداری و ناوبری، سیستم های ارتباطی و تجهیزات تولید برق، را انجام میدهند در دفتر آمار کار ایالات متحدهآمده است." الکترونیک به مهندسان طراحی و توسعه تجهیزات الکترونیکی، مانند رادیویی و ارتباطی سیستم انجام می دهند - از پخش موسیقی قابل حمل به سیستم موقعیت یابی جهانی (GPS) "
اگر ، یک دستگاه عملی در دنیای واقعی تولید کند، از برق استفاده کند، به احتمال زیادی، آن دستگاه توسط یک مهندس برق طراحی شده است. علاوه بر این، مهندسان ممکن است مشخصات برای تست های مخرب و یا غیر مخرب عملکرد، قابلیت اطمینان و دوام طولانی مدت از دستگاه ها و قطعات انجام دهند.

مهندسین برق امروز طراحی دستگاه های الکتریکی و سیستم ها را با استفاده از قطعات اساسی مانند هادی ها، کویل، آهن ربا، باتری، سوئیچ ها، مقاومت ها، خازن، سلف، دیودها و ترانزیستورها انجام می هند. تقریبا تمام دستگاه های الکتریکی و الکترونیکی، از ژنراتور در نیروگاه برق به ریزپردازنده در تلفن ، با استفاده از این اجزای اصلی کار می کنند.
مهارت های مهم مورد نیاز در مهندسی برق شامل درک عمیق از تئوری الکتریکی و الکترونیکی، ریاضیات و مواد است. این دانش مهندسان در طراحی مدارها برای انجام وظایف خاص و تامین الزامات مورد نیاز برای ایمنی، قابلیت اطمینان و بهره وری انرژی، و برای پیش بینی چگونه رفتار، یاری خواهد کرد، قبل از اینکه طراحی  یک سخت پیاده سازی شود. گاهی اوقات، مدارها ی ساخته شده در "فیبر آزمایش،"  یا  نمونه اولیه تخته مدار ساخته شده، در کنترل  کامپیوتر عددی (CNC) دستگاه  ها باید برای  تست فرستاده می شوند ،قبل از اینه آنها را وارد فرایند تولید کنند.

مهندسین برق به طور فزاینده ای با تکیه بر سیستم های طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) برای ایجاد نقشه ها وقراردادن بر روی مدار استفاده می کنند. آنها همچنین  از رایانه برای شبیه سازی چگونگی عملکرد دستگاه های الکتریکی و سیستم ها استفاده می کنند. شبیه سازی های رایانه ای می تواند برای مدل سازی یک شبکه برق ملی و یا یک ریزپردازنده استفاده شود؛ بنابراین، مهارت استفاده از کامپیوتر برای مهندسین برق ضروری است. علاوه بر بالا بردن سرعت روند تهیه پیش نویس نقشه ها، تخته مدار چاپی (PCB) طرح بندی و نقشه برای دستگاه های الکتریکی و الکترونیکی، سیستم های CAD برای تغییرات سریع و آسان از طرح ها و نمونه سازی سریع با استفاده از ماشین آلات CNCرا تسهیل می کند. یک لیست جامع از مهارت های لازم و توانایی ها برای مهندسین برق و الکترونیک را می توان در MyMajors.com یافت .
شغل  ها و درامد های  مهندسی برق

مهندسان برق و الکترونیک در درجه اول در تحقیق و توسعه صنعتی، خدمات مهندسی شرکت، تولید و دولت فدرال با توجه به BLS کار می کنند. آنها به طور کلی کار در داخل ادارات کار می کنند، اما ممکن است آنها از سایت های برای مشاهده یک مشکل و یا یک قطعه از تجهیزات پیچیده، که BLS می گوید ،بازدید کنند .
صنایع تولیدی شامل خودرو، دریایی، راه آهن، هوا فضا، دفاع، لوازم الکترونیکی مصرفی، ساخت و ساز تجاری، روشنایی، کامپیوتر و قطعات، مخابرات و کنترل ترافیک  مهندسین برق را استخدام می کنند . نهادهای دولتی شامل بخش های حمل و نقل، آزمایشگاه های ملی و نظامی  نیز به مهندسین برق  نیاز دارند.
اکثر مشاغل مهندسی برق نیاز به حداقل مدرک لیسانس در رشته مهندسی دارند. بسیاری از کارفرمایان، به ویژه کسانی که به ارائه خدمات مشاوره مهندسی می پردازند، همچنین صدور گواهینامه دولت به عنوان یک مهندس حرفه ای نیاز دارند. علاوه بر این، بسیاری از کارفرمایان نیاز به  گواهینامه از موسسه مهندسان برق و الکترونیک (IEEE) و یا موسسه مهندسی و فناوری (IET) دارند. مدرک کارشناسی ارشد اغلب برای ترفیع  به سمت مدیریت مورد نیاز است، ادامه تحصیل و آموزش نیازمند آگاه بودن به پیشرفت ها در تکنولوژی است تکنولوژی، تجهیزات تست، سخت افزار کامپیوتر و نرم افزار، و مقررات دولت است.
در جولای سال 2014، محدوده حقوق و دستمزد برای یک مهندس برق تازه فارغ التحصیل با مدرک کارشناسی 55570 $ به 73908 $ با توجه به Salary.com بود. محدوده یک مهندس در سطح میانی با مدرک کارشناسی ارشد و پنج تا 10 سال تجربه است $ $ 74،007 به 108،640 $، و محدوده برای یک مهندس ارشد با کارشناسی ارشد یا دکتری و بیش از 15 سال تجربه 97،434 $ به 138،296 $ می باشد. بسیاری از مهندسین مجرب با مدارک تحصیلی به سمت مدیریت ارتقاء می یابند و یا شروع  به ایجاد کسب و کار برای  خود می کنند تا بتوانند درامد بیشتری کسب کنند.

آینده مهندسی برق
استخدام مهندسین برق و الکترونیک  با 4 درصد رشد از اکنون تا سال  2022 پیش بینی شده است، به دلیل حرفه های "تطبیق پذیر در حال توسعه و به کارگیری فناوری های در حال ظهور است،" BLS می گوید.
کاربرد های این فن آوری نوظهور شامل فلش های  الکتریکی قرمز، به نام ارواح، که در بالا ی برخی از طوفان های همرا با  رعد و برق هستند . ویکتور Pasko، یک مهندس برق در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا و همکارانش یک مدل برای اینکه چگونه رعد و برق عجیب و غریب ایجاد می شوند و از بین می روند،بوجود آورده اند.
یکی دیگر از مهندس برق، آندریا ALU، از دانشگاه تگزاس در آستین، در حال مطالعه امواج صوتی هستند یک ماشین صدا یک طرفه. "من می توانم به شما گوش است، اما شما نمی توانید من را تشخیص دهید، شما نمی توانید حضور من را متوجه شوید،" ALU به LiveScience در مقاله 2014 گفت.
و میشل Maharbiz، یک مهندس برق در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، در حال بررسی راه هایی برای برقراری ارتباط بی سیم با مغز است.
ایالات BLS، "سرعت سریع نوآوری و توسعه فن آوری به احتمال زیاد تقاضا برای مهندسین برق و الکترونیک در تحقیق و توسعه  را تحریک می کند، حوزه ای که در آن تخصص مهندسی برای توسعه سیستم های توزیع مربوط به فن آوری های جدید مورد نیاز خواهد شد ."
همه ی اینها فقط با انجام پایان نامه برق مناسب میسر خواهد شد.

گرایش‌های مقطع کارشناسی در ایران
رشته مهندسی برق در مقطع کارشناسی دارای ۵ گرایش زیر است. در برخی دانشگاه‌ها ٬ گرایش‌ دانشجو پس از گذراندن ۳ تا ۵ ترم مشخص می‌شود.
•    مهندسی قدرت
•    مهندسی الکترونیک
•    مهندسی مخابرات
•    مهندسی کنترل
•    مهندسی پزشکی (بیوالکتریک ـ در برخی دانشگاه‌ها)
در دانشگاه های صنعتی شریف٬ تهران و صنعتی امیرکبیر گرایش سیستم‌های دیجیتال (که در تقسیم‌بندی پنج‌گانه ٬ زیرمجموعه‌ای از گرایش الکترونیک محسوب می‌شود) به ۵ گرایش فوق اضافه شده‌است در دانشگاه صنعت آب و برق٬ علاوه‌بر گرایش قدرت٬ گرایش شبکه‌های انتقال و توزیع ایجاد‌شده‌است که ترکیبی از گرایش قدرت و مباحث مربوط به شبکه سراسری برق و مدیریت توزیع و مصرف می‌باشد.

مشاوران مارلیک آمادگی کامل دارد با تیمی تخصصی شامل بهترین کارشناسان زبده در امر انجام پایان نامه تمامی گرایش های رشته مهندسی برق را پوشش دهد. در مشاوران مارلیک با خیال راحت انجام پایان نامه برق خود را به ما بسپارید.

مباحث اصلی
به‌طور کلی، مباحث اصلی مهندسی برق (عمدتا در دوره‌ی کارشناسی ) موارد زیر هستند:
•    معادلات دیفرانسیل، جبر خطی و تحلیل فوریه
•    پردازش سیگنال (پیوسته و گسسته‌زمان)
•    مدارها و سیستم‌های الکترونیکی آنالوگ
•    مدارها و سیستم‌های الکترونیکی دیجیتال، ریزپردازنده‌ها
•    الکترومغناطیس، امواج الکترومغناطیسی و آنتن‌ها
•    ماشین‌های الکتریکی (موتورها، ژنراتورها و ترانسفورمرها)
•    سیستم‌های انتقال انرژی الکتریکی
•    سیستم‌های مخابراتی و انتقال اطلاعات (آنالوگ و دیجیتال)
•    سیستم‌های کنترل و رباتیک

گرایش مهندسی برق -  قدرت
ژنراتورهای الکتریکی ٬ موتورهای الکتریکی و تجهیزات الکترونیکی مورد نیاز سروکار دارد.
این گرایش، به عنوان قدیمی ترین گرایش در رشته مهندسی برق، خود به چندین زیرگرایش تقسیم می‌شود.
در مبحث انتقال و توزیع، روش‌های مختلف انتقال برق اعم از کابل‌های هوایی و زیرزمینی، اصول مهندسی فشار قوی و همچنین مدیریت شبکه توزیع و توزیع بهینه را مطالعه می‌کنند.برای مثال ٬می‌توان با بهینه‌سازی شبکه‌های برق‌رسانی ٬ تا حد زیادی از تلفات در شبکه جلوگیری نمود که این‌کار موضوع این گرایش از مهندسی قدرت است.
مبحث حفاظت نیز به بررسی انواع وسایل و تجهیزات حفاظتی‌ای می‌پردازد که در مراحل مختلف تولید، توزیع، انتقال و مصرف انرژی، و تاسیسات الکتریکی و نیز انسان‌ها را در برابر حوادث مختلف محافظت می‌کنند.
گرایش ماشین‌های الکتریکی شامل ژنراتورها، ترانسفورمرها و موتورهای الکتریکی می‌شود که این شاخه از زمینه‌های مهم صنعتی و پژوهشی گرایش قدرت است.
گرایش الکترونیک قدرت به طراحی و بهره‌بردای از تجهیزات الکترونیکی ویژه سیستم‌های قدرت می‌پردازد.این تجهیزات باید با ولتاژ و جریان‌های بالا سازگار باشند. ماشین‌های الکتریکی ۳، بررسی سیستم‌های قدرت ۲، حفاظت سیستم، رله و حفاظت، اصول مهندسی عایق و فشار قوی، تولید و نیروگاه، طراحی و توسعه شبکه و مدیریت توزیع از اصلی‌ترین دروس این گرایش می‌باشند.
گرایش مهندسی برق - الکترونیک
الکترونیک علمی است که به بررسی حرکت الکترون در خلاء در مواد رسانا و یا نیمه رسانا و اثرات و کاربردهای آن می‌پردازد. با توجه به این تعریف، مهندس الکترونیک در زمینه ساخت قطعات الکترونیک و کاربرد آن در مدارها، فعالیت می‌کند. البته متاسفانه به علت عدم توانایی رقابت در بازار با برند های مشهور موجود، در ایران درسطح وسیع، تولید قطعات الکترونیکی صورت نمی‌گیرد.
به عبارت دیگر، زمینه فعالیت مهندسی الکترونیک را می‌توان به دو شاخه اصلی «ساخت قطعات و کاربرد مداری قطعه» و «طراحی مدارهای الکتریکی» تقسیم کرد.
تکنیک پالس، الکترونیک ۳، میکروپروسسور، معماری کامپیوتر، مدارهای مخابراتی، فیزیک مدرن و فیزیک الکترونیک از جمله دروس اصلی گرایش الکترونیک محسوب می‌شوند.
گرایش مهندسی برق - مخابرات
هدف از مخابرات ارسال و انتقال اطلاعات از نقطه‌ای به نقطه دیگر است که این اطلاعات می‌تواند صوت، تصویر یا داده‌های کامپیوتری باشد.
مخابرات، گرایشی از مهندسی برق است که در حوزه ارسال و دریافت اطلاعات از روش‌های موجی و مخابراتی فعالیت می‌کند. مهندسی مخابرات با ممکن ساختن ایجاد ارتباط پرسرعت ٬امن و آسان بین دو یا چند کاربر در مکان‌های مختلف ، زندگی انسان را متحول ساخته است.از آثار گسترش مهندسی مخابرات می‌توان به رادیو و تلویزیون٬ اینترنت و ماهواره‌های ارتباطی و یا تحقیقاتی(مخابرات فضایی) اشاره کرد.
مهندسی مخابرات از دو قسمت عمده‌ی مخابرات میدان و سیستم‌های مخابراتی تشکیل می‌شود.
گرایش مهندسی برق - مخابرات میدان
در مبحث میدان، مهندسان با ارسال ‌٬انتشار و دریافت امواج الکترومغناطیسی از طریق یک کانال مخابراتی (که می‌تواند فضای آزاد در مخابرات بی‌سیم و یا یک فیبر نوری در مخابرات فیبر نوری باشد) و فرستنده و گیرنده (که می‌تواند یک آنتن ماهواره در مخابرات ماهواره‌ای و یا یک مدار الکترونیکی در مخابرات فیبر نوری باشد) سروکار دارند. به عبارت دیگر ٬ می‌توان گفت مهندسین میدان به‌طور عمده با جنبه‌ی فیزیکی چگونگی انتقال امواج حاوی اطلاعات ٬ از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر روبه‌رو هستند.بدین‌ترتیب مهندسی مخابرات میدان ٬ رابطه زیادی با فیزیک کاربردی (در قسمت الکترومغناطیس) دارد.
گرایش مهندسی برق - سیستم‌های مخابراتی
مساله پردازش و بهینه‌سازی این سیگنال اطلاعات ــ جدای از اینکه شکل فیزیکی این سیگنال چگونه است ــ موضوع مهندسی سیستم‌های مخابراتی است. در گرایش مخابرات سیستم٬ به طور عمده با سیگنال اطلاعات به صورت یک تابع ریاضی برخورد می‌کنند.در این مبحث ، مهندسان با ریاضیات مربوط به نظریه اطلاعات و نیز پردازش سیگنال برای آماده‌سازی آن جهت ارسال از طریق مورد نظر(آنتن٬ فیبر نوری٬ موج‌بر و …) ٬و در کل ٬ طراحی و بهبود سامانه‌های مخابراتی جهت دستیابی به سرعت و امنیت و قابلیت اطمینان بیشترسروکار دارند. برای مثال می‌توان به بهینه‌سازی و مقاوم سازی سیگنال دربرابر نویز و رمزگذاری اطلاعات جهت امنیت ارسال و بهینه‌سازی آن اشاره کرد. بدین‌ترتیب مهندسی سیستم‌های مخابراتی ٬ رابطه زیادی با ریاضیات کاربردی دارد.
گرایش مهندسی برق - کنترل
اگر بخواهیم یک تعریف کلی از کنترل ارائه دهیم، می‌توانیم بگوییم که هدف این علم، کنترل متغیرهای اساسی سیستم (که متغیرهای خروجی می‌تواند تنها بخشی از این متغیرها باشد) بر مبنای برخی ملاکهای مطلوب می‌باشد. این ملاکها می‌تواند سرعت یک موشک، دمای یک اتاق، زاویه‌ی چرخش بازوی ربات و… باشد. به عنوان یک مثال ساده می‌توان کنترل زمان اوج گیری یک هواپیمای جنگنده را در نظر گرفت.در این مثال٬ زاویه پره‌های هواپیما، میزان سوخت تزریقی و سایر متغیرهای تاثیرگذار بایستی با روش‌های ریاضی محاسبه و سیستم کنترل‌کننده به دقت طراحی شود تا بتوان زمان عکس‌العمل سیستم را کاهش داد و آن را در برابر اثرات نویز محیط ( مانند وزش باد یا …) مقاوم کرد.
کنترل، در پیشرفت علوم دیگر نقش ارزنده‌ای را ایفا می‌کند. به طور کلی می‌توان گفت مهندسی کنترل حلقه اتصال میان مهندسی برق و رشته‌های دیگر می‌باشد. امروزه مهندسی کنترل به صورت بخش اصلی و مهمی از فرآیندهای صنعتی و تولیدی درآمده‌است.
به کمک این علم می‌توان به عملکرد بهینه سیستم‌های پویا، بهبود کیفیت و ارزان‌تر شدن فرآورده‌های تولیدی، گسترش میزان تولید، ماشینی کردن بسیاری از عملیات تکراری و خسته‌کننده دستی و نظایر آن دست یافت. هدف سیستم کنترل‌کننده عبارت است از کنترل خروجی‌ها(مانند زاویه‌ی حمله‌ی موشک هدایت‌شونده) به روش معین به کمک ورودی‌ها(مانند سیگنال دریافتی از رادار موشک) از طریق اجزای سیستم کنترل که می‌تواند شامل اجزای الکتریکی، مکانیکی و شیمیایی به تناسب نوع سیستم کنترل باشد.
یکی از مفاهیم پرکاربرد در این رشته مفهوم پسخورد (فیدبک) می‌باشد. پسخورد در واقع اندازه گیری متغیرهای خروجی و استفاده از این متغیرهای اندازه گیری شده برای اصلاح متغیر ورودی سیستم می‌باشد.برای مثال ٬ در یک سیستم سرمایشی٬ یک سنسور٬ که در واقع یک دماسنج است٬ دمای اتاق را اندازه‌گیری می‌کند تا سیستم بتواند از دما مطلع شده و از کاهش یا افزایش بیش از اندازه دما جلوگیری کند. با استفاده از سیستمهای دارای پسخورد می‌توان بسیاری از فرآیندهای صنعتی را به صورت خودکار کنترل کرد. اتوماسیون صنعتی بخشی از رشته کنترل می‌باشد که بر پایه سیستمهای فیدبک‌دار توانسته‌است صنعت مدرنی را پایه گذاری کند.
گفتنی است که گرایش کنترل دارای زیر بخش‌های متنوعی مانند کنترل خطی، کنترل غیرخطی،کنترل مقاوم،کنترل تطبیقی،کنترل دیجیتال،کنترل فازی و غیره‌است.
از دروس اصلی این گرایش مهندسی برق می‌توان به کنترل دیجیتال و کنترل غیرخطی، کنترل مدرن، کنترل صنعتی، ابزار دقیق، اصول میکروکامپیوتر، ترمودینامیک، مبانی تحقیق در عملیات و سیستمهای کنترل خطی اشاره کرد.

وضعیت تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی
فارغ التحصیل در مقطع کارشناسی برق که مدرک خود را در یکی از چهار گرایش الکترونیک، مخابرات، قدرت و کنترل می‌گیرد، می‌تواند در یکی از این گرایشها (اختیاری) یا رشته‌ای که برق زیر مجموعه‌ای برای آن تعریف شده، ادامه تحصیل نماید. این رشته به صورت: مهندسی برق- الکترونیک(سه گرایش طراحی آنالوگ، مدارهای دیجیتال، ادوات میکرو و نانو الکترونیک)، برق- قدرت، برق- مخابرات (شامل گرایش‌های: میدان، سیستم، موج، رمز، مایکرونوری) برق- کنترل، مهندسی پزشکی (گرایش بیوالکتریک)، مهندسی هسته‌ای (دو گرایش مهندسی راکتور و مهندسی پرتو پزشکی، مهندسی کامپیوتر (معماری کامپیوتر، هوش مصنوعی و رباتیک) است. برای تحصیل در مقطع دکترای تخصصی، می‌توان، در هر یک از زیرشاخه‌های تخصصی‌تر گرایشهای یاد شده میزان مورد نیاز واحدها را اخذ کرد و رساله دکتری را در همان موضوع خاص ارائه داد. مسلم است این زیر شاخه‌ها، گرایشهای تخصصی تر این چهار گرایش است. رشته برق به دلیل کاربردی بودن آن در بسیاری از علوم مهندسی دیگر، برای فارغ التحصیلان امکان تحصیل در بسیاری گرایشها و دانشها را فراهم می‌کند.
مشاوران مارلیک آمادگی دارد تمامی شبیه سازی ها و پیاده سازی ها را با تمامی نرم افزار ها در رشته مهندسی برق به شما در انجام پایان نامه برق کمک کند.
نرم افزارها
•    Agilent Advanced Design System v2008 01
•    Agilent Genesys v2008 01
•    Altium DXP 8.1
•    Autodesk AutoCAD Electrical 2009
•    BASCOM
•    CALCULUX:
•    Circuit Maker
•    Dialux
•    DIGSILENT
•    ETAP
•    CADDIE 5.3 Professional
•    CADDY++ Electronical 1.1
•    CirCAD v4.9
•    CircuitMaker 2000 Final
•    CSiEDA 5.2 SE
•    Dolphin SMASH v5.8.3
•    Dolphin Soc GDS v 5.91
•    ELCAD & AUCOPLAN v7.11
•    Electronics Workbench Multisim v10
•    Electronic Workbench Ultiboard v 9.1
•    Flomerics FLOTHERM v6.1
•    FPGA Express 3.11
•    Hspice A-2007.09
•    IC Master Full Edition
•    Keil Microvision 2
•    LabVIEW v8.5 Touch Panel Module
•    NI Circuit Design Suite Pro v10.0.1
•    NI Lab VIEW v8.5
•    OrCAD 10F
•    ORCAD 16
•    Protel DXP 2004 SP2
•    Proteus Professional 7.20
•    Proteus VSM 7.1 SP4
•    PSpice v9.2
•    SynaptiCAD AllProducts v12.34a
•    Synplify 5.7
•    TS Controls Emulator 8051 v1.01
•    Transformer Design
•    Automation Studio 5.0
•    Resistance Code
•    Cable Sizing
•    Caddie V5.2
•    Calculux
•    CircuitMaker 2000. The Virtual Electronics Lab
•    CYME CYMCAP 4.2 R3
•    CYME CYMTCC 4.4 R8
•    CYME PSAF 2.81 R2.9
•    DIALux 4.6.0.2 + Pluging
•    DolphinsVolts4.01
•    E3.Series 2006.540
•    Electrical and electronic formulas v3.0
•    Electrical Calculations v2.31
•    Electrical Function Utility Suite
•    Electronics Workbench Multisim 8.0
•    EMTP
•    EPLAN P8 Cabinet v1.8
•    EPLAN Training
•    ETAP PowerStation Portable
•    ETAP PS 5.03
•    LabVIEW – NI Circuit Design Suite Power Pro v10.0.1
•    Magnetics Designer
•    MAX+Plus II v10.0
•    Modec160
•    Motor-CAD v3.1.1
•    PSCAD 4.20
•    Transformer Calculator
•    Transmision Line
•    ANSYS HFSS 13
•    vizmag
•    ExpressPCB
•    MicroCode_Studio
•    profiCAD
•    TimerPRO2
•    PsPice_9.2
•    Edison_4.0_27
•    EZ_Schematics
•    Protel 99 SE SP6
•    Ansoft_2010
•    Resistor Color Code Calculator 2.4
•    PSIM.V7.1.1.111
•    Hspice
•    CadSoft Eagle v5.8.0
•    SEE elecrical
•    avr studio 5
•    PLC
•    Digsilent
•    Matlab
•    Neplan
• Power Word


 

برای ثبت درخواست انجام پایان نامه |انجام پروپوزال | انجام پروژه  اینجا کلیک کنید.

انجام پایان نامه - انجام پایان نامه کارشناسی ارشد - انجام پایان نامه برق - انجام پایان نامه مهندسی برق - انجام پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی برق - انجام پایان نامه دکتری - انجام پایان نامه دکتری برق